2022.aasta reisikava valmib 20.maiks. Palun kannatust!  Seniks tutvuge eelnevate reisidega.Mesindushuviliste õppereis Leedumaale  18.-21.september 2021 edukalt toimunud!
Olenemata sellest, et Ilmataat meid sel korral ei hoidnud (saime ikka vihma ja temperatuur langes kuni 4 soojakraadini), oli meie 32-liikmeline reisiseltskond ikkagi optimistlik. Keegi ei virisenud, sest pole ju halba ilma, on vaid valed riided. Tegelikult kui väike virin oli, siis see oli asjakohane, sest Algirdase juures oleks võinud ju tunde kauem veeta. Aga mis teha, kui eelnevalt oli ostlemistuhin Wilara mesinduskaupluses ja sealne teenindus lihtsalt võttis paraku palju rohkem aega, kui meie oskasime ette näha. Ju nad ei näe igapäevaselt suuri gruppe, kes kohe kõike saada tahavad. Nad olid küll meie tulekust ette hoiatatud, aga....
Oli ka teisi põnevaid kohti, mida külastasime. Näiteks kohe esimesel päeval Pasvalyse piirkonnas mesinik, kelle juurde jõudes sai kogetud ka äratundmisrõõmu. Olime tema juures juba kord aastaid tagasi olnud ka ühel festivalisõidul. Aga muutusi oli tekkinud, kasvõi apiteraapia-majake aeda.
Mõnikord mõnel reisil on ka nö force-majore juhtumeid. Nii ka sellel. Üks suurmesinik loobus meie grupi vastuvõtmisest viimasel hetkel, kuna külas oli corona-juhtum. Arusaadav ja mõistetav. Kuna nii kiiresti enam uut kohta ei suutnud leida, siis otsustasime selle hommikupooliku olla sportlikud ehk  jalutada "puude latvades" Anykščiai piirkonnas. Üks põnev turismiatraksioon, mida tasub kindlasti Leedu sealses piirkonnas külastada.
Üllatuslikult oli põnev Leedu mesindusmuuseumi külastus. Aega oleks seal olnud, aga külm vihm peletas meid siiski 2 tunni möödudes eemale.
Tore oli üle mitme aasta kohtuda jälle eesti mesinike suure sõbra Sigitas Uselisega, kellest tänaseks on saanud Leedu Mesinike Liidu president.
Ühel sügisesel reisil peab alati olema ka degusteerimine. Sel korral jagas meile oma kogemusi veinide tootmise valdkonnas mesinik Roma. Ka temaga oli jälle tore taaskohtumine, sest eelmisel korral kohtusime 7 aastat tagasi. Lubasime, et koostöö nüüd tiheneb.
Ja bussis ning õhtuti koos õhtust süües jätkus muidugi ainult mesindusjutt. Kogemuste jagamine, omavahelised diskuteerimised. Tagasisidet kuulates ja kirju lugedes on korraldajatel vaid hea meel ning optimism järgmiste mesindusreiside korraldamiseks.
Ahjaa! Ega siis ainult mesinikud ei osalenud. Üks osa meie seltskonnast olid ka mesinike sõbrad-meetarbijad. Ning tore, et paljud olid koos kaaslasega sellele teekonnale tulnud.

Järgmine reis Leedumaale toimub 29.-31.juuli 2022, sest siis korraldatakse jälle kuulsat Leedu mesindusfestivali.

Pildigaleriis pildile vajutades näed suuremalt

Mesindusalaseid õppereise oleme korraldanud aastast 2012. Need toimuvad järgmiselt: tavaliselt on meil bussis juba mesinik, kes koolitab teisi osalejaid ja nii kaovad märkamatult ka kilomeetrid bussi rataste all. Sest paraku on ju nii, et Euroopasse tuleb üldjuhul sõita läbi Poolamaa ja veel mööda magistraali ning see on just õige aeg ka bussikoolituseks. Väga tihti on meil reisikaaslased teinud ka lustakaid kokkuvõtteid reisidest, neid saab lugeda ajaloo rubriigist. Samuti on õppereise jäädvustatud filmilindile. Ka need on nähtaval. Vaata meie õppesõitude ajalugu vajutades siia.
.


Rahvusvaheline APIMONDIA kongress lükkus edasi aastasse 2022 (august-september). Korraldasime APIMONDIA sõidu 2013, kui see toimus Kiievis. Vahepealsed toimumiskohad olid meile kaughevõitu. 2022 sõidame kindlasti. Toimumiskoht Venemaa, Ufa. Ja konress toimub jhuba 47.korda. Huvitav õppereis ka hobimesinikele. Külastame mitmeid mesindusega seonduvaid kohti teel sinna ja tagasi.

Õppereisidel on meil koolituskava ja
kehtib tulumaksutagastus eraisikutele 20% vastavalt seaduses ettenähtud korras . Ettevõtjatele 100% koolituskulu